DOPRAVA ZDARMA při nákupu 2 a více balení

FAQ

Jak často dávkovat AVA bakterie pro udržení správného chodu ČOV, septiku a žumpy?

Vhodit do WC a spláchnout 1 tabletu každých 14 dní.


Co když s bakteriemi teprve začínám nebo jsem bakterie v systému vyhubil?

Pro nastartování ČOV nebo po likvidaci bakterií doporučujeme pro začátek vhodit do WC během 3 po sobě jdoucích dnů 1 tabletu, následně pokračovat s jednou tabletou každých 14 dní.


Co když je můj septik, ČOV, žumpa velmi zanedbaná?

Nejprve je třeba septik vyprázdnit (po odčerpání zůstane na dně malé množství původního aktivovaného kalu). Poté je vhodné aplikovat bakterie AVA. Při prvním použití vhoďte 1 tabletu 3 po sobě jdoucí dny, poté pokračujte standardně 1 tabletu každých 14 dní.


Je možné AVA bakterie v septiku zlikvidovat?

Ano. Bakterie odumřou při použití dezinfekčních prostředků nebo čisticích prostředků na bázi chlóru. Proto doporučujeme čištění méně agresivními čisticími prostředky nebo 24 h po dezinfekci koupelny spláchnout 1 tabletu AVA, aby se obnovila bakteriální populace v systému.


Používám pravidelně AVA bakterie, ale najednou mi začal ČOV / septik zapáchat, co s tím?

Dávkujte častěji. Při velmi vysokých nebo nízkých venkovních teplotách, zvýšeném průtoku vody do systému (v případě návštěvy), při použití agresivní chemie na čištění nebo praní, bakterie v ČOV / septiku vymírají a je nutné dočasně systému pomoci, aby se obnovila rovnováha. Po odeznění problému doporučujeme vrátit se k původnímu dávkování, a to 1 tableta jednou za 14 dní.


Jak správně aplikovat AVA bakterie pro ošetření odpadní vody v latríně/suchém WC?

Rozpusťte tabletu AVA v kbelíku s vlažnou vodou (cca 5-10 l), roztok promíchejte a nalijte do latríny.


Pomoc, omylem jsem AVA tabletu zkonzumoval!

Bakterie AVA nejsou určeny ke konzumaci a měly by být uchovávány mimo dosah dětí. Pokud se však stalo, že byla tableta zkonzumována, doporučujeme pro zmírnění účinků vyzvracení obsahu žaludku, následně požít živočišné uhlí s dostatečným množstvím vody. Postižená osoba může očekávat střevní potíže, zejména průjem. Příznaky do několika hodin vymizí. AVA bakterie fungují jako silná probiotika, mají za úkol vyčistit hektolitry vody v systémech na čištění odpadních vod, v žádném případě nejsou určeny ke konzumaci.